Plošina a jeřáb

Vozidlo Tatra 815-2 je použito jako nosič speciální nástavby. S tímto strojem provádíme službu autojeřábu, pracovní plošiny a práce při haváriích vozidel a vyprošťování stavebních strojů. Vzhledem k malým rozměrům vozidla: délka 7,5m, šířka 2,6m (s roztaženými podpěrami 6m) a přepravní výškou 4m se vozidlo vejde také do málo přístupných míst. Provozní hmotnost vozidla je 22 tun.

Díky značné flexibilitě lze na jedné stavbě vozidlo využít jako autojeřáb, nebo jako pracovní plošinu.

 • Délka vozidla v přepravní poloze s namontovaným JIB (prodloužené rameno jeřábu) je délka 9,3 m, výška 4 m. Celková hmotnost vozidla 22 t.
  Bez namontovaného prodloužení jeřábu v přepravní poloze je délka jen 7 m, výška 4m. Celková hmotnost vozidla 21,2 t.
 • S těmito parametry při práci autojeřábu nebo pracovní plošiny vykazuje stroj výbornou stabilitu i při maximálním horizontálním dosahu 22,10 m a maximálním vertikálním dosahem 26m, nosnost pracovní plošiny 200 kg.
  Tyto rozměry a konstrukce jeřábu/pracovní plošiny umožňují s tímto strojem pracovat ve velmi omezeném prostoru. Sestavení výložníku dovoluje oproti standardnímu jeřábu například zasouvat břemene do prostoru jednotlivých podlaží.
 • Hydraulický jeřáb je vybaven lanovým navijákem 2,3t s délkou lana 70 m. Tímto je možné stroj využívat jako standardní jeřáb s jeřábovým lanem.
 • Stroj je vybaven dvěma vyprošťovacími navijáky (2 x 20t) které slouží k vyprošťování vozidel nebo přibližování břemen na stavbách, manipulací při těžbě dřeva atd.
 • Změna jeřábu na pracovní plošinu trvá maximálně 10 min.
 • Konstrukce jeřábu umožňuje práci pod úrovní stání vozidla, lze ho tedy využít i jako mostní prohlížečku a k opravám spodní konstrukce mostů.
 • Všechny funkce jeřábu/pracovní plošiny jsou řízené dálkovým ovládáním. Strojník je tedy při provádění úkonů jeřábu přímo u břemene a není tím závislý pokyny na dálku. Ostatní pracovníci se mohou plně věnovat své práci.